Európában csomagolják át az ukrán baromfit?

2024. január 22. 13:57
Európában működő ukrán tulajdonú vágó- és daraboló üzemekben kapnak új csomagolást az ukrán baromfitermékek, melyek így már jogszerűen kerülnek az üzletek hűtőpultjaiba az EU-ban.
Európában csomagolják át az ukrán baromfit?
Az Európai Unió előírásainak és követelményrendszerének nem megfelelő ukrán baromfitermékek a Hollandiában, Szlovákiában és Szlovéniában működő, ukrán érdekeltségű vágó- és darabolóüzemekben új csomagolást kapnak, majd immár új köntösben, uniós termékekként kerülnek piacra – írja a divany.hu.
 
Az Európai Bizottság a portál szerint a háború előtt kötött kereskedelmi megállapodásokban évi nagyjából 70 ezer tonna baromfitermék importálását engedélyezte Ukrajnának. Ezek a szerződések az akkor ismert összes baromfitermékre kiterjedően rögzítették a pontos engedélyezett mennyiségeket. Az ukránok azonban az "Egyéb" kategóriában, más megnevezéssel, új termékkel álltak elő.
 
A „csontos csirkemell szárnydarabokkal" és "Batman Cut" nevekkel megjelenő áru egyedi vámtarifaszámot (0207 13 70) is kapott, így megszületett egy új készítmény, amelyből a kvótán felül további 50 ezer tonna érkezett az EU-ba már 2018-ban. Később az Európai Bizottság százezer tonnára emelte a vámmentesen behozható ukrán baromfitermék-mennyiséget, a háború óta pedig teljesen törölt a termékkörre minden vámot és kvótát. Ma így hozzávetőlegesen évi 250–280 ezer tonna, vagy még ennél is több baromfihús is származhat Ukrajnából.
 
Az ukrán baromfikészítmény megtévesztő átcsomagolása és címkézése nem az egyetlen kiskapus módszer az olcsó, Ukrajnából származó hús Európai Unióba hozatalára.
 
forrás: agroinform.hu

Kapcsolódó cikkek

Újra 1000 forint lehet egy kiló kenyér ára

2024. március 25. 13:47
Miközben a búza felvásárlási ára zuhanni kezdett.
 
Ma már szinte hihetetlen, de a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 2020 januárjában a fehér kenyér ára 325 Ft/kg, a félbarna kenyér ára 300 Ft/kg, a finomliszt ára 167 Ft/kg volt. Most pedig úton vagyunk az ezerforintos kenyér felé.

Mi lesz a meggy sorsa?

2023. szeptember 11. 14:30
Az idén ötödével kevesebb lett a hazai meggytermés, mint tavaly, a konzervgyárak  mégis 15%-kal olcsóbban vették át a gyümölcsöt.
Alapvető gond, hogy bár a legnagyobb  meggykonzerv-exportőrök vagyunk az unióban, gyakorlatilag egyetlen ország,  Németország vásárolja a terméket, és ki is használja ezt a helyzetet.  A FarmerExpón rendezett tanácskozáson erre a problémára kerestek megoldást a résztvevők.