Karácsonyi fényvonatként közlekedik a lillafüredi kisvasút

2022. december 15. 15:56
Az Északerdő Zrt. által üzemeltetett Lillafüredi Állami Erdei Vasút utasai 2022. december 17-18. és 25-26 között – a menetrendi szerelvényeken túl – karácsonyi díszítésű, kivilágított „fényvonatokkal” közlekednek.
Karácsonyi fényvonatként közlekedik a lillafüredi kisvasút
A külső fényfüzérek a Diósgyőrért Közhasznú Alapítványtól származnak, a szervezet tagjai a díszítésben is részt vettek.
 
A kocsikat belülről a LÁEV munkatársai borították ünnepi díszbe.
 
Menetrend és árak:
A vonatok Miskolc-Dorottya utcáról 17.00-kor indulnak.
A vonatok Lillafüredről 17:45-kor indulnak.
Előzetes regisztráció nem szükséges.
Felnőtt jegy: 3600 Ft/fő
Gyerek jegy 3-14 éves korig: 2400 Ft/fő
 
forrás: csodalatosmagyarorszag.hu

Kapcsolódó cikkek

Paradicsomkavalkád, dínókori növények – nyárzáró programok a Füvészkertben

2023. augusztus 29. 12:04
Érdemes a budapesti Füvészkertbe menni szeptember első három napján (péntek, szombat, vasárnap): Pénteken paradicsomnap lesz kóstolóval, szombaton tartják az örökbefogadók napját, vasárnap pedig kiderül, milyen növényeket őriz a kert régi korokból és távoli kontinensekről.
 

Örökre eltűnhet a Nagy-Korallzátony Ausztráliában

2023. augusztus 04. 13:52
Visszafordíthatatlanok lehetnek a klímaváltozás a Nagy-Korallzátonyra gyakorolt hatásai az elkövetkező évtizedekben - derült ki egy, az ausztrál kormány által kiadott jelentésből csütörtökön.
 
Az Ausztrál Tudományos Akadémia (AAS) által közzétett jelentés különböző emissziós lehetőségek alapján vizsgálta a zátony lehetséges kilátásait, írja az Origo.