"Nem hagyjuk ellopni a magyar földet!" - ellenzéki pártok tüntettek a Parlamentnél

2015. október 14. 10:29
Az ellenzéki pártok közösen tiltakoznak a Parlament előtt a tervezett földprivatizáció ellen.
Az ATV helyszíni tudósítója szerint körülbelül 400 fő vett részt a demonstráción, amelyen példátlan összefogással beszédet mondott az LMP, az MSZP, a Jobbik és a PM képviselője is. Gyurcsány Ferenc pártja azonban kijelentette, hogy nem hajlandóak a Jobbikkal közös tüntetésen felszólalni.

Ikotity István, az LMP politikusa hangsúlyozta, hogy példanélküli rendezvény a mai tüntetés, hiszen minden ellenzéki párt megmozdult, mindenki átérezte, hogy milyen súlyos dologról van szó.
Beke Károly, MSZP-s képviselő szerint Orbán Viktor éhsége csillapíthatatlan, és most újabb lenyúlásra készül. „Több száz millió értékű földet akar elrabolni a gazdáktól és odaadni a saját embereinek. Amit Orbán Viktor tesz, az rossz” – fogalmazott.
Mint mondta, a miniszterelnököt csak az új hűbérúri rendszere felépítése érdekli, ezzel azonban megfosztja a jövő gazdálkodóit a megélhetésüktől.

 

További részletek az alábbi linken tekinthetők meg:

http://www.atv.hu/belfold/20151005-az-ujabb-foldosztas-ellen-tuntetnek-a-parlamentnel-frissul

 

Forrás:

http://www.atv.hu/

Kapcsolódó cikkek

Támogatják az uniós tanács Agenda 2030 munkacsoportjának következtetéseit

2019. április 03. 09:26
Az európai uniós tagállamok támogatják az uniós tanács Agenda 2030 munkacsoportjának következtetéseit, az erről szóló dokumentumot április 9-én fogja elfogadni a tagországok általános EU-ügyekkel foglalkozó minisztereinek tanácsa - közölte kedden Borbély László, a román kormány Fenntartható Fejlődési Főosztályának vezetője

Új kockázati tényezők jelentek meg az agrárszektorban

2020. március 12. 13:17
Új, nehezen modellezhető kockázati tényezők jelentek meg a globális agrárszektorban, mint például a klímatudatosság felerősödése, a fogyasztói szokások gyors változása, vagy az amerikai-kínai kereskedelmi háború. Magyarországon, ahol a hazai GDP 3,4 százalékát adja a mezőgazdaság, az Európából és Kínából begyűrűző hatásokon túl a munkaerőhiány, az erősödő inflációs nyomás és árfolyamhatás, a generációváltással járó problémakör, az egyre gyakrabban megjelenő állatbetegségek, illetve a 2021-től kezdődő új uniós támogatási ciklus a legfajsúlyosabb kérdések. Emiatt az agrárszektor szereplőinek a pusztán növekedés helyett az eredményjavításra és hatékonyságnövelésre is érdemes fókuszálniuk. Globálisan a jövedelmezőség csökkenését, Magyarországon viszont – az elmúlt évek emelkedése után - a még mindig világátlag alatti jövedelmezőség stagnálását várja 2020-ban az Euler Hermes.