Egység kell a közös agrárpolitikához

2019. július 31. 09:16
Meg kell őrizni a közös agrárpolitika forrásait, ehhez azonban az európai uniós tagállamok egységére van szükség.

A rendezvényen az agrárminiszter arra hívta fel a figyelmet, hogy ösztönzési lehetőségként kell az uniós forrásokra tekinteni, amelyeket fejlesztésre fordíthatnak az ágazat szereplői.

Nagy István szerint Brüsszel több kötelezettséget vár el a gazdáktól a kevesebb forrásért cserébe, ami elfogadhatatlan. A tárcavezető hangsúlyozta: a tagállamok érdekeit össze kell hangolni a közös agrárpolitika kapcsán (KAP), hogy a források ne csökkenjenek. Kifejtette: a támogatások szinten tartásának szándékához a visegrádi négyek mellett több tagállam is csatlakozott. Az Agrárminisztérium azon dolgozik, hogy az olasz és a spanyol gazdákat is meggyőzze álláspontjáról - tette hozzá a miniszter. Nagy István arra számít, hogy jövő tavaszra körvonalazódhat a közös agrárpolitikával kapcsolatos megállapodás.

A tárcavezető a kerekasztal beszélgetésen arra is kitért, hogy vonzóvá kell tenni az agráriumot a fiatalok számára. A miniszter létkérdésnek nevezte a generációváltást a magyar mezőgazdaságban. Az egyik legfontosabb feladat pedig az agrár felsőoktatás és szakképzés megújítása, ebben a folyamatban pedig központi kérdés a gyakorlatorientált szemlélet - emelte ki Nagy István.

(AM Sajtóiroda)

Kapcsolódó cikkek

Július 26-tól lehet pályázni a precíziós fejlesztések támogatására

2021. július 27. 08:53
Július 26-tól benyújthatók a támogatási kérelmek a Mezőgazdaság digitális átállásához kapcsolódó precíziós fejlesztések támogatása elnevezésű pályázati felhívás keretében. A kormány által több, mint háromszorosára emelt vidékfejlesztési forráskeretnek köszönhetően a támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 100 milliárd forint - jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Közel 212 milliárd forint támogatást kaptak ebben az évben a gazdálkodók

2019. december 04. 08:38
Lezárult a 2019. évi agrártámogatások előlegfizetési időszaka, a Magyar Államkincstár 2019. október 16. és november 30. között közel 212 milliárd forint támogatást fizetett ki a gazdálkodók számára. Az előlegfizetés komoly segítséget jelentett az őszi mezőgazdasági munkák zavartalan elvégzéséhez, biztosítja a termelők pénzügyi stabilitását és likviditását