Először választották meg Magyarországon az Agrárvilág Szépét
2019. szeptember 23. 08:36
A Magyarország Legszebb Birtoka díjátadó gála keretén belül rendezték meg Magyarországon először az Agrárvilág Szépe nagy sikernek örvendett versenyt is az Agrotrend Csoport innovációjaként.
Kapcsolódó cikkek
A szakszervezetek a békéért
2022. május 03. 11:07
Megjelent a LIGA Szakszervezetek flashmobjáról készült videó. A LIGA Szakszervezetek számára a szolidaritás és az együttérzés olyan egyetemes értékek, amelyeket a szakszervezeti mozgalmat alapvetően meghatározzák.
Lassan kipusztul ez az ősi magyar madárfajta: egyre többen mentik a kis állatokat
2020. augusztus 10. 09:26
Lakóhelytől függetlenül érzékelhetően megfogyatkoztak a magyarországi fecskefajok, két évtized alatt közel felére csökkent az egyedszámuk. Szó szerint a bőrünkön érzékelhetjük a hiányukat, hiszen számos bosszantó rovarnak, így például a vérszívó szúnyogoknak is ősi ellenségük. Éppen ezért a sokakat bosszantó fészkeket nem leverni kell, hanem meghagyni, sőt a meglévők mellé újakat telepíteni. A Bács-Kiskun megyei Kiskunhalason élő és alkotó Császár Anna keramikusművész pont így tett, színes, dekoratív műfészkei a koronavírus idején adtak új reményt a magyar szárnyasoknak.