Ezer szürkemarha boci születhet idén télen a Hortobágyon

2020. január 10. 08:44
A jószágok téli takarmánya ökológiai gazdálkodásból származik.

 

hortobágyi pusztában sorra jönnek világra a szürkemarha bocik. Az elmúlt hetekben már több mint 450 született, és még legalább ennyi érkezését várják. Az őshonos magyar fajta megőrzése kiemelt feladat Hortobágyon, ahonnan ettől az évtől még több tenyésztőhöz juthatnak el a legjobb vérvonalú bikák, írta a Dehir.

Új marhafajtát tenyésztettek ki a Hortobágyon
A nemzeti park szakemberei szeretnék elismertetni és törzskönyveztetni a hortobágyi tulok fajtát.

Folyamatosan nő a létszám szürkemarhák kungyörgyi téli szállásán. A szürke üszők mellett egyre több vöröses, vagy ahogy a pásztorok hívják, pirók színű borjú ugrándozik vagy pihen a szalmán. A szürkemarháknál ezekben a hetekben van az ellési időszak. A gulyások folyamatosan a jószágok mellett vannak; ha kell, segítenek a szülésben is.

Fotó: MTVA/Bizományosi/ Oláh Tibor

A Hortobágyi Természetvédelmi és Génmegőrző Kft-nél eddig több mint 450 pirók boci született, a következő hetekben várhatóan legalább még ennyi jön világra. Az őshonos magyar fajta vérvonalának megőrzése miatt a tenyésztésbe csak a legszebb, legegészségesebb példányokat vonják be.

Újdonság, hogy a szürkemarha állomány bio minősítést szerezhet, éppen ezért már a jószágok téli takarmánya is ökológiai gazdálkodásból származik.

Kiemelt kép: MTVA/Bizományosi/Oláh Tibor

sokszinuvidek.24.hu

Kapcsolódó cikkek

Egyre több párt a rabszolgatörvényből építene politikai népszerűséget

2018. december 12. 09:21
A Momentum után most a Jobbik harangozott be egy népszavazási kezdeményezést.

Ezzel a módszerrel megmentheted haldokló növényeidet: ingyen van, egy banánhéj kell hozzá

2020. július 22. 09:36
Rengeteg pénzt költhetünk, hogy otthonunkat minél több szépen zöldellő növény díszítse ne csak a kertben, hanem a beltéri helyiségekben is. Növényeink életben tartásához sokszor nem elég az öntözés, és a minőségi, bolti tápanyagok sem mindig célravezetőek, ráadásul rendkívül drágák. Egy ausztrál nő viszont rájött, hogyan tarthatjuk frissen növényeinket, egy konyhai hulladékból készített oldattal.