Haljon, ami életképes

2015. október 14. 09:21
"Az Európai Unió Bizottsága a napokban jóváhagyta a 2014–2020 között Magyarországon megvalósuló Vidékfejlesztési Program tervezetét. Eurómilliárdokról van szó, melyek egy részét a magyar állam állja.

Az EU-ból érkező összeg bizony kevesebb, mint az előző ciklusban, mivel a magyar költségvetés is jóval kevesebb hazai forrást tesz hozzá, mint az előző kormányok idején. Ezért még figyelmesebben kell átgondolni, hogy lehet ezt a pénzt gondosan, az ország és a vidék javára felhasználni."

 

További részletek az alábbi linken olvashatóak:

http://nol.hu/velemeny/haljon-ami-eletkepes-1563561

 

Forrás:

http://nol.hu/

Kapcsolódó cikkek

A versenyképesség növelése a magyar mezőgazdaság legfontosabb feladata

2019. október 09. 08:33
 
Több mint 17 százalékkal bővült a mezőgazdasági beruházások növekedési üteme 2019 első félévében - jelentette ki Nagy István agrárminiszter a Magyar Charolais Tenyésztők Egyesületének regionális szakmai napján, kedden, Bekecsen.

Óriási lehetőséget hagyott ki az ország – Interjú Raskó Györggyel

2019. április 29. 08:42
A mezőgazdasági vállalkozások töredéke maradna talpon az uniós támogatások nélkül, az elmaradott térségek felzárkóztatása pedig az elmúlt 15 év totális csődje volt – állítja Raskó György agrárközgazdász egy mezőgazdasági társaság vezetőjeként.