Hamisított élelmiszereket vont ki a forgalomból a Nébih

2020. június 18. 12:14
Egy fővárosi, egyebek mellett élelmiszert is árusító üzlet ellenőrzése során számos, jogellenesen meghosszabbított minőségmegőrzési idejű, ezért hamisítottnak minősülő élelmiszert vontak ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei.

 

A budapesti diszkontban tartott helyszíni ellenőrzés során a szakemberek megállapították, hogy az ott árusított egyes élelmiszertermékeket felülcímkézték és a felragasztott címkén a lejárt, eredeti minőségmegőrzési időt jogellenesen meghosszabbították. A hamisított élelmiszereket – amelyek nagyrészt édességek voltak – az üzlet eladóterében találták az ellenőrök.

A helyszíni ellenőrzés során az ügyfél úgy nyilatkozott, hogy a meghosszabbított minőségmegőrzési időket tartalmazó címkéket egy piacon vásárolta és azokat az üzletben helyezte fel a termékekre.  

Nem ez volt azonban az egyetlen szabálytalanság, hiszen a fentieken túl nem nyomonkövethető, illetve lejárt minőségmegőrzési idejű élelmiszerek is akadtak a diszkontban. 

 

A szakemberek az összesen 63 tétel jogsértő élelmiszert azonnali hatállyal kivonták a forgalomból, ismételt forgalomba hozatalukat pedig azonnali hatállyal megtiltották.

Az ügyben az eljárás, valamint a bírság megállapítása folyamatban van. 

Az érintett vállalkozás adatai megtalálhatóak a jogsértés listán.


 
200 darab haszonállat forgalmi korlátozását rendelte el a Nébih egy Pest megyei állattartó telepen


 
portal.nebih.gov.hu
 

Kapcsolódó cikkek

Limitek az Aldinál és a Tescónál is - mire vonatkoznak? (brit)

2020. március 18. 08:05
A legnagyobb brit kiskereskedelmi láncok a Lidl kivételével korlátozták egyes termékekből az egy vásárló által egy alkalommal megvehető termékek mennyiségét. Ahogy világon mindenütt, az Egyesült Királyságban is felvásárlási láz lett úrrá az embereken a koronavírus-járvány miatt. Plusz egy körkép a magyarországi helyzetről.

Ezeket az élelmiszereket veszi most rengeteg magyar: kemény árat fizetnek értük

2022. január 31. 09:23
Vélhetőleg a legtöbben már keveredtünk hosszú-hosszú beszélgetésekbe, esetleg vitákba egy olyan téma kapcsán, ami igen megosztó a társadalomban - ilyen például a vega, vegán életmód kontra húsfogyasztás. Nem számít, hogy mi melyik oldalhoz tartozunk, szinte biztos, hogy a témában már foglaltunk állást. De vajon mi alapján? Biztosra vehetjük, hogy zöldebb, ha csak növényi eredetű termékeket fogyasztunk? Vagy igaz, hogy a sokszor emlegetett marhahúsfogyasztásnak és marhatenyésztésnek van a legnagyobb ökológiai lábnyoma? Ezekre, és sok más kérdésre is kerestük a választ cikksorozatunk újabb részében, melyben Éder Tamás, a Magyar Húsiparosok Szövetségének elnöke volt segítségünkre.