Ingyen hitelt kapnak a fagykár sújtotta gazdák

2016. július 28. 07:57
Hektáronként maximum félmillió forinthoz juthatnak Hektáronként legfeljebb 500 ezer forint összegű kamat- és költségmentes hitelhez juthatnak azok a gazdák, akiknek idén áprilisában fagykár sújtotta ültetvényeit - közölte a Földművelésügyi Minisztérium az MTI-vel.
 

A tájékoztatás szerint összesen 852 településen gazdálkodó termelő veheti igénybe a már működő hitelkonstrukciókhoz kapcsolódó kiemelt támogatást az egységes kérelemben feltüntetett földterületükkel arányosan. Az erről szóló, az egyes agrártámogatásokat szabályozó rendeletek módosításáról szóló FM rendelet a Magyar Közlönyben jelent meg.

A 100 százalékos mértékű kamattámogatás, kezességi díjtámogatás és költségtámogatás (hitelszerződés megkötésével és fenntartásával kapcsolatos meghatározott költségek) az Agrár Széchenyi Kártya Program, az MFB Agrár Forgóeszköz Hitelprogram 2020 és az MFB TÉSZ Forgóeszköz Hitelprogram 2020 keretében felvett, legkésőbb ez év november 30-ig hatályba lépő hitelszerződésekkel kapcsolatban 2016. július 22-től esedékes fizetések (úgymint kamatfizetés, kezességi díj fizetés, költségekkel kapcsolatos fizetések) esetében igényelhető.

A támogatási kérelmek benyújtásával, a támogatások kifizetésével kapcsolatban az Agrár Széchenyi Kártya Program esetében a regisztráló irodák, az MFB Forgóeszköz hitelprogramok esetében a hitelprogramokhoz csatlakozott pénzügyi intézmények, illetve a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) nyújt részletes tájékoztatást – olvasható a tájékoztatásban.

Forrás: Magyar Hírlap

Kapcsolódó cikkek

Fontos, de nem elég a 76 milliárd forintos támogatás

2018. március 28. 19:59
A Vidékfejlesztési Program 76 milliárd forintos keretösszege mintegy 50-50 százalékban oszlik meg a beruházások és az induló gazdák támogatása között. A fiatal gazdák hiteligénye az alaptámogatás mellett is magas.

Kamerával nézné a munkavállalóit? - így tegye jogszerűen

2017. február 09. 09:12
A munkáltató a munkavállalót a munkaviszonnyal összefüggő magatartása körében ellenőrizheti. A munkáltató ellenőrzése és az annak során alkalmazott eszközök, módszerek nem járhatnak azonban az emberi méltóság megsértésével. Ezen túlmenően a munkavállaló magánélete nem ellenőrizhető. Ezeknek az elveknek a gyakorlati alkalmazását a munkahelyi kamerás megfigyeléssel összefüggésben az alábbiakban vizsgáljuk meg.