Kávés doboz biztonsági szelepének hiánya okozhat sérülést
2018. április 03. 07:12
A Nébih értesülései szerint a holland hatóság - fogyasztói panasz alapján - bejelentést tett a RASFF rendszeren keresztül, miszerint Olaszországból származó, illy márkájú, szemes kávé egyes alumínium dobozainak aljáról hiányzik a biztonsági szelep. A biztonsági szelep feladata a tárolás során a dobozban keletkező túlnyomás kiegyenlítése. A szelep hiányában a doboz nyitásakor a fedő felpattanhat és sérülést okozhat.
A termékből Magyarországra, valamint további 25 országba is szállítottak. A Nébih haladéktalanul megkezdte az ügy kivizsgálását.
A termék azonosító adatai:
- Termék neve: illy Grani, beans – grains, közepesen pörkölt, vagy sötét pörkölésű szemes kávé
- Kiszerelés: 250 gramm
- Minőség-megőrzési idő: 10/2019 és 02/2020 között
- RASFF referenciaszám: 2018.0554
A gyártó vállalat – gyártási hibára hivatkozva – visszahívja minden fent jelzett azonosító adatokkal rendelkező termékét, amely csomagolásáról hiányzik a biztonsági szelep.
A visszahívásban érintett termékek könnyen azonosíthatóak, mivel a biztonsági szelep hiányán túl a keletkező gázok miatt a csomagolásnak szokatlan formája lehet (deformálódhat, felpúposodhat). A probléma csupán a csomagolásra vonatkozik, az abban lévő kávé továbbra is a szokásos minőségű.
portal.nebih.gov.hu
Kapcsolódó cikkek
Közös szakszervezteti fellépés a béren kívüli juttatások megőrzéséért
2018. július 03. 08:11
2018. június 29-én a szakszervezetek közös levélben tiltakoztak a béren kívüli és egyéb kedvezményes juttatások szabályozására vonatkozó kormánytervezet ellen. Az aláíró szervezetek álláspontja szerint a javaslat „nemzetgazdasági szempontból indokolatlan, a költségvetés számára érdemi többletbevételt nem eredményez, a munkavállalók számára viszont jelentős nettó jövedelem csökkenést is eredményezhet”.
Nyakunkon a műanyag-apokalipszis
2018. augusztus 06. 08:15
A világot lassan, de biztosan elárasztja az eldobható műanyaghulladék. Ennek leglátványosabb jelei az óceánokban úszó hatalmas műanyagszigetek közel 50 magyarországnyi területen, ez azonban csak a „jéghegy” csúcsa, hiszen a velünk maradt műanyaghulladék nagy része már szinte láthatatlan formában, mikroműanyagként van jelen körülöttünk.