Lázár János megtette a béremelési ajánlatát
2024. január 19. 12:41
Három év alatt legalább 25%-os, ezen belül 2024-ben legalább havi 70 ezer forintos egységes béremelés – ez a tulajdonosi jogokat gyakorló Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) ajánlata a MÁV-VOLÁN-csoport munkavállalói számára.
A szakszervezetek időt kértek. Az egyeztetések a tervek szerint ebben a hónapban folytatódnak.
A szakszervezetek időt kértek. Az egyeztetések a tervek szerint ebben a hónapban folytatódnak.

Mindez a cégcsoport keddi közleményéből derül ki. Délelőtt személyesen Lázár János részvételével zajlottak a bértárgyalások. A miniszter hároméves bérfejlesztési ajánlatot tett a vállalatcsoport munkavállaló számára. Ennek első eleme lenne a legalább havi hetvenezer forintos béremelés. A tulajdonosi-munkáltatói ajánlat szerint a bérek összességében legalább 25%-kal emelkednek a hároméves fejlesztési ciklus egésze alatt, amelynek mértékétől felfelé el lehet térni az éves bértárgyalások során, lefelé azonban nem.

A szakszervezetek többsége időt kért, hogy az általuk képviselt munkavállalókkal közösen alakítsák ki álláspontjukat, szerezzenek mandátumot. A felek megállapodtak abban, hogy az egyeztetések januárban folytatódnak.
Kérdés persze, hogy ez elég lesz-e arra, hogy elmaradjon a MÁV-Volánnál körvonalazódó sztrájk. Mint lapunk is megírta, közel hatezer volános sofőr támogatja az újabb munkabeszüntetést.

A Mozdonyvezetők Szakszervezete pedig bejelentette, hogy legalább 18 százalékos bért követelnek. Ha ezt a szintet nem éri el a munkáltató ajánlata, cselekvési programot határoznak meg a nyomásgyakorlásra, és felkészülnek a sztrájkra is.
forrás: nepszava.hu
Kapcsolódó cikkek
Lengyel gazdák: ami ma történik velünk, az a legrosszabb fajta rabság!
2025. január 06. 15:33
A szabadság csak egy üres frázis az Európai Unió ajkán. Nincs szabadság, mert a bürokráciával megkötnek minket.
Elfajult a textilipari munkások tüntetése a világ egyik legnagyobb ruhaexportőrében, több gyárat is megrongáltak
2023. október 30. 18:15
Bangladesben textilipari munkások gyárakat rongáltak meg hétfőn, egyben követeltek a minimálbér emelését – számoltak be szakszervezeti tisztségviselők és a hatóságok.
A rendőrség könnygázt vetett be a tömeg feloszlatására.
A dél-ázsiai ország a világ egyik legnagyobb ruhaexportőre, de sok munkás munkakörülménye nagyon rossz. A szektorban 4 millióan dolgoznak, zömmel nők.