Mekkora bért kell adni az alkalmi munkavállalóknak?

2020. február 05. 09:16
A 2020-as minimálbér illetve garantált bérminimum változásával együtt az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelem összege is módosult - hívja fel a figyelmet legújabb blogbejegyzésében az Írisz Office könyvelő- és adótanácsadó iroda.

Mint írják, a törvény kimondja, hogy az egyszerűsített foglalkoztatásból származó napi bér nem lehet kevesebb az egy napra eső minimálbér 85 százalékánál, míg a garantált bérminimum esetén annak 87 százalékánál.

Hõség - Hõségriadó Budapesten

Ez azt jelenti, hogy 2020. 01. 01-től a szakképzettséget nem igénylő munkakör esetén az egyszerűsített munkából származó minimum napi bér 6 299 forint, míg a szakképzettséget igénylő munkakör betöltése esetén 8.431 forint a napi bérminimum.

SZJA-t fizetni a munkavállalónak az egyszerűsített foglalkoztatási bére után csak abban az esetben kell, ha a jövedelme meghaladja az adómentesség felső határát (mentesített keretösszeg), ami szakképzettséget nem igénylő munkakör esetén napi 9 633 forint, szakképzettséget igénylő munkakör betöltése esetén napi 12 597 forint.

piacesprofit.hu

Kapcsolódó cikkek

Szakszervezetek: Magasabb bért, több jogot a munkavállalóknak!

2019. május 10. 09:49
Kivitelezhetetlennek nevezte az ellenzéki pártok által felvetett európai minimálbér bevezetését Palkovics Imre, a Magyar Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke a Hír Tv Magyarország élőben című műsorának május elsejei adásában. A szakszervezeti vezető szerint a javasolt intézkedés legnagyobb vesztesei a hazai kis- és közepes vállalkozások lennének, amelyek nem tudnák kigazdálkodni a magasabb bért. Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke szerint akár meglehetne határozni egy egységes uniós módszertant a minimálbéremelésre. „A célok tekintetében a szakszervezetek többé-kevésbé egyetértenek, ugyanakkor a hatékony érdekvédelem akkor tud megvalósulni, ha teljes az összefogás a szakszervezeti konföderációk között” – emelte ki Kordás László, a Magyar Szakszervezeti Szövetség elnöke.

Nem áll meg a globális gazdasági növekedés a háború miatt, csak a mértéke csökken

2022. április 06. 07:59
Az orosz-ukrán háború hatásai világszerte visszafogják a gazdasági növekedést és tovább növelik az inflációs nyomást. Emellett háttérbe szorulnak az éghajlatváltozás, vagy akár a közegészségügy terén nagy nehezen beindulni látszó pozitív változások és folyamatok, a legsúlyosabb következmények pedig a legszegényebb térségekben csapódhatnak le – állapítja meg a KPMG Global Economic Outlook.