Nagy üzletnek indult, de lehet, hogy bukás lesz belőle
2023. október 11. 16:54
Csökken az érdeklődés a húshelyettesítők iránt?
Idén váratlan nehézségek merültek fel a nem állati eredetű húshelyettesítők (laborhús) egyik legnagyobb előállítójának, az amerikai Beyond Meat vállalat gazdálkodásában. A problémák miatt a cég júliusban kénytelen volt a felére csökkenteni jegyzett tőkéjét, ami gyakorlatilag tőzsdei terveinek kudarcát jelenti – írja az agrarheute.com.

A 2019-ben a nagy reményekkel induló és feltűnően magas nyereséget és növekedést elérő cég, adósságai jelenleg már messze meghaladják a bevételeit, ami akár csődközeli helyzetnek is tekinthető.
A válságos helyzethez főleg a termelési költségek drasztikus emelkedése és a fogyasztók laborhústól való részbeni elfordulása vezetett. A fogyasztók csökkenő érdeklődését más európai és tengerentúli hasonló terméket gyártó cégek nehézségei is igazolják. Bár a forgalom visszaesését nem lehet egyértelműen és kizárólag a kereslet csökkenésének számlájára írni, mivel abban az általános élelmiszer-infláció is komoly szerepet játszhatott.
forrás: agroinform.hu
Kapcsolódó cikkek
A magyar termékek mellett tették le a voksukat a multi élelmiszerláncok
2023. október 26. 10:51
Kiemelten fontosak a hazai beszállítók a Magyarországon jelen lévő nemzetközi élelmiszer-kiskereskedők számára. Az áruházláncok több olyan termékkörben is kizárólag magyar forrásból töltik fel az árukészletet, melyeket a vásárlók a leggyakrabban keresnek, beleértve például a főbb tejtermékeket, a tojást vagy a különféle hús- és pékárukat. A gyártókkal közös fejlesztések, illetve a magyar kistermelőket támogató programok pedig biztosítják, hogy a vásárlókhoz minél kedvezőbb áron jussanak el a minőségi hazai termékek.
Eddig bírták a termelők: most már biztos, véget ért az olcsó élelmiszerek kora itthon
2022. november 22. 14:37
Búcsúznak olcsó élelmiszerek, a piacon a zöldségek és gyümölcsök esetében is egy magasabb árszintre kell felkészülni a jövőben. Ennek egyik oka, hogy hosszú távon nem lehet számolni az energiaárak jelentős csökkenésével, ezért az inputanyagok is stabilan nagyobb kiadást jelentenek a jövőben - derült ki az 500 szentesi termelőt tömörítő DélKerTÉSZ összefoglalójából. Az idei szezon bőven tartogatott kihívásokat, és az elszálló energiaárak mellett a klímaváltozás hatásait is csak fejlesztésekkel lehet tompítani. A szakértők szerint a fejlesztések finanszírozásához azonban szükség lenne egy, az NHP-hez hasonló, kedvezményes kamatozású, kifejezetten a mezőgazdasági vállalkozásoknak szóló jegybanki vagy állami programra.