Többet dolgoztak idén az alkalmi munkaerőként felvettek, mint a korábbi években

2019. október 16. 08:46
Sokkal többet dolgoztak idén az alkalmi munkaerőként felvettek, mint a korábbi években - írta keddi számában a Magyar Nemzet a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) származó adatsorra hivatkozva.
Az átmeneti időre felvett emberek hat hónap alatt majdnem tizenkétmillió napot töltöttek munkával, az államkasszához idén kilencmilliárd forint adó folyt be az alkalmi és idénymunkások után.

 

Három évvel ezelőtt, 2016 első hat hónapjában még kilencmillió alatt volt a bejelentett napok száma, a tavalyi azonos időszakban rögzített adat pedig már alig maradt el a 11 milliótól.

Három évvel ezelőtt az első félévben még csupán hatmilliárd forint körül alakult az államot megillető összeg.

A NAV kimutatása szerint januárban - amikor általában kevesebb a szezonális elfoglaltság - kétszázezer embert jelentettek be a munkáltatók, de júniusban már 330 ezer ember dolgozott átmeneti jelleggel.

Az adóhatóság szerint leggyakrabban a kereskedelemben vesznek fel rövid időre embert, de gyakori megoldás ez a vendéglátásban, a mezőgazdaságban és a halászatban is. Alkalmi és idénymunkásokat vállalkozások tízezrei foglalkoztatnak.

    A NAV szóvivője, Kis Péter András a lap kérdésére közölte: a mezőgazdaságban és a turizmusban tevékenykedő időszaki alkalmazottak után naponta ötszáz, az egyéb alkalmi tevékenységet végzőknél ezer, a filmes statiszták esetében pedig napi háromezer forint adót kell befizetni.

Forrás: 
MTI / magyarmezogazdasag.hu

Kapcsolódó cikkek

Nagy István: Minden olyan feladatot sikerült elvégezni, ami nem tűrt halasztást

2020. május 22. 08:59
A nyugat-európai gazdaságok komoly károkat szenvednek, kelet-európai munkások hazamentek az idénymunkásokra pedig szintén nem számíthatnak. Gyakorlatilag a földön rohad el a termés. Magyarországon is vannak olyan területek, ahol nehezebben ment a munka, a járvány miatt. A magyar gazdák 25 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást kapnak. A részletekről Nagy István, agrárminiszter beszélt a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.

Kevesebb bor és brexit-aggodalmak Európában

2020. január 07. 09:13
Nem tudták túlszárnyalni a tavalyelőtti szezon rekordtermését 2019-ben a legnagyobb európai bortermelő országok, de a borok jó minőségűnek mutatkoznak. A borpiac és a termelők számára az előző évben a brexit körüli bizonytalanságok, és az Egyesült Államok által bizonyos európai borokra kivetett pótvámok jelentettek kihívást. Nagyobb áremelkedés a szerényebb termés ellenére sem várható a piacon.