Többet dolgoztak idén az alkalmi munkaerőként felvettek, mint a korábbi években

2019. október 16. 08:46
Sokkal többet dolgoztak idén az alkalmi munkaerőként felvettek, mint a korábbi években - írta keddi számában a Magyar Nemzet a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) származó adatsorra hivatkozva.
Az átmeneti időre felvett emberek hat hónap alatt majdnem tizenkétmillió napot töltöttek munkával, az államkasszához idén kilencmilliárd forint adó folyt be az alkalmi és idénymunkások után.

 

Három évvel ezelőtt, 2016 első hat hónapjában még kilencmillió alatt volt a bejelentett napok száma, a tavalyi azonos időszakban rögzített adat pedig már alig maradt el a 11 milliótól.

Három évvel ezelőtt az első félévben még csupán hatmilliárd forint körül alakult az államot megillető összeg.

A NAV kimutatása szerint januárban - amikor általában kevesebb a szezonális elfoglaltság - kétszázezer embert jelentettek be a munkáltatók, de júniusban már 330 ezer ember dolgozott átmeneti jelleggel.

Az adóhatóság szerint leggyakrabban a kereskedelemben vesznek fel rövid időre embert, de gyakori megoldás ez a vendéglátásban, a mezőgazdaságban és a halászatban is. Alkalmi és idénymunkásokat vállalkozások tízezrei foglalkoztatnak.

    A NAV szóvivője, Kis Péter András a lap kérdésére közölte: a mezőgazdaságban és a turizmusban tevékenykedő időszaki alkalmazottak után naponta ötszáz, az egyéb alkalmi tevékenységet végzőknél ezer, a filmes statiszták esetében pedig napi háromezer forint adót kell befizetni.

Forrás: 
MTI / magyarmezogazdasag.hu

Kapcsolódó cikkek

Számos előterjesztéssel könnyítette az Agrárminisztérium 2019-ben is a magyar gazdák munkáját

2020. január 06. 09:03
A 2019. évi jogalkotás az Agrárminisztérium életében termékenyen alakult. A tárca 5 törvény, 13 kormányrendelet és 67 miniszteri rendelet előkészítését, illetve megalkotását végezte el, valamint a Kormány elé 105 előterjesztést nyújtott be az év folyamán. Ezek közül érdemes kiemelni néhány, a gazdák széles körének munkáját megkönnyítő rendelkezést.

Az Európai Bizottság rövid távú engedményeket tesz

2022. július 26. 08:35
A felfokozott hangulatban megemelkedett árak a világ élelmiszer-ellátását veszélyeztetik. Az EU több eszközzel próbálja hűteni a kedélyeket. Ilyen a múlt heti intézkedési terve is, amely a területpihentetés és a vetésforgó szabályainak felfüggesztésére irányul 2023-ban. A cél a gabonatermelés növelése – írja cikkében Fórián Zoltán, az Erste Agrár Kompetencia Központ vezető agrárszakértője.