Újabb segítség a kkv-knak

2023. augusztus 09. 13:32
Nyolcmilliárd forintos kerettel indít vállalkozásfejlesztési programokat az IFKA
 
A háború és az elhibázott szankciók okozta nehéz gazdasági helyzetben a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy megvédje a munkahelyeket, a családokat és helyreállítsa a gazdasági növekedést. A kormány ennek érdekében hétfőn újabb támogatásról határozott, ami a kkv-szektor további megerősítését és versenyképességük növelését célozza – jelentette be szerdai közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).
Újabb segítség a kkv-knak
A döntés értelmében a kormány nyolcmilliárd forint európai uniós forrás felhasználásával bízta meg a GFM tulajdonosi joggyakorlása alatt álló Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot (IFKA) – hangsúlyozta a közleményben Lóga Máté gazdaságfejlesztésért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős államtitkár.
Mentőövet dob az állam a kkv-knak: új vállalkozásfejlesztési program indul
A forrást a 2021–2027-es programozási időszakban a GINOP Plusz biztosítja, melynek felhasználásához a kormányzati kkv stratégia három főbb feladatot határoz meg az IFKA számára: a hazai beszállító vállalatok fejlesztését, a vállalkozások ESG (környezeti, szociális és irányítási) szempontú felkészítését, valamint energiahatékonyságot célzó fejlesztéseik előkészítését.
 
Lóga Máté a közlemény szerint hangsúlyozta, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium elvárja az IFKA-tól, hogy a programot ügyfélbarát módon, a vállalkozások érdekeit szem előtt tartva valósítsa meg, így az IFKA a vállalkozói ügyfélkör személyre szabott támogatását egyablakos, átlátható ügyfél utakon keresztül valósítja meg. Az államtitkár kiemelte: a GFM külön figyelmet fordít arra, hogy a szolgáltatások elérjék a hátrányos helyzetű térségek vállalkozóit, valamint a speciális vállalkozói csoportokat, és minél több információhoz jussanak a fejlesztési lehetőségekről.
 
A GFM szakmai iránymutatása mellett az IFKA ügynökségi feladatai közé tartozik a pályázói szakmai támogatói rendszerek, szemléletformáló programok, a vállalkozói együttműködések ösztönzése érdekében a virtuális piacterek, kataszterek működtetése, cégdiagnosztika, fejlesztési tervek elkészítése, üzleti partnerkeresés, klaszterekkel való együttműködés, képzési, mentorálási szolgáltatások nyújtása és a generációváltás elősegítése.
 
Az IFKA a hazai gazdaságfejlesztési ökoszisztéma szereplőivel szoros együttműködésben hajtja végre feladatait, ennek érdekében 2023 júniusában már két stratégiai együttműködési megállapodást is kötött, illetve partnerségre lépett a KAVOSZ Zrt.-vel (KAVOSZ), valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ).
 
Az államtitkár hozzátette, hogy a kormány gazdaságfejlesztési programjai már eddig is – mint a Széchenyi Kártya Program és a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram – jelentős mértékben, nagyságrendileg 1,2 százalékponttal járulnak hozzá a gazdasági növekedéshez, és a munkahelyek megőrzéséhez – olvasható a közleményben.
 
forrás: magyarhirlap.hu

Kapcsolódó cikkek

Magyar asztrofotós lélegzetelállító felvétele lett a nap képe a NASA-nál

2023. szeptember 04. 12:45
Három éven át készült a felvétel a mintegy 1300 fényévre található Írisz csillagködről – írják az Infostart hírportálon.

Növénysimogatótól az energiatakarékos appig: 25 millió forintos pályázat óvodák és iskolák számára

2024. március 13. 17:37
Sokkal fontosabb, hogy a gyerekek közelebb kerüljenek a természethez, mint azt gondolnánk. „Ha a szülők látni akarják, hogy néz ki a gyerekük, amikor egyszerűen csak boldog, akkor ilyenkor vegyék szemügyre.” Az ökotudatosságra fókuszáló nagysikerű pályázaton most újra óvodai és iskolai közösségek fenntarthatósági ötleteit várja az E.ON. A legjobb programok megvalósulását összesen 25 millió forinttal támogatja az energiavállalat, intézményenként akár 2,5 millió forint is pályázható.