Újabb segítség a kkv-knak
2023. augusztus 09. 13:32
Nyolcmilliárd forintos kerettel indít vállalkozásfejlesztési programokat az IFKA
A háború és az elhibázott szankciók okozta nehéz gazdasági helyzetben a kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy megvédje a munkahelyeket, a családokat és helyreállítsa a gazdasági növekedést. A kormány ennek érdekében hétfőn újabb támogatásról határozott, ami a kkv-szektor további megerősítését és versenyképességük növelését célozza – jelentette be szerdai közleményében a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM).

A döntés értelmében a kormány nyolcmilliárd forint európai uniós forrás felhasználásával bízta meg a GFM tulajdonosi joggyakorlása alatt álló Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot (IFKA) – hangsúlyozta a közleményben Lóga Máté gazdaságfejlesztésért és nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért felelős államtitkár.

A forrást a 2021–2027-es programozási időszakban a GINOP Plusz biztosítja, melynek felhasználásához a kormányzati kkv stratégia három főbb feladatot határoz meg az IFKA számára: a hazai beszállító vállalatok fejlesztését, a vállalkozások ESG (környezeti, szociális és irányítási) szempontú felkészítését, valamint energiahatékonyságot célzó fejlesztéseik előkészítését.
Lóga Máté a közlemény szerint hangsúlyozta, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium elvárja az IFKA-tól, hogy a programot ügyfélbarát módon, a vállalkozások érdekeit szem előtt tartva valósítsa meg, így az IFKA a vállalkozói ügyfélkör személyre szabott támogatását egyablakos, átlátható ügyfél utakon keresztül valósítja meg. Az államtitkár kiemelte: a GFM külön figyelmet fordít arra, hogy a szolgáltatások elérjék a hátrányos helyzetű térségek vállalkozóit, valamint a speciális vállalkozói csoportokat, és minél több információhoz jussanak a fejlesztési lehetőségekről.
A GFM szakmai iránymutatása mellett az IFKA ügynökségi feladatai közé tartozik a pályázói szakmai támogatói rendszerek, szemléletformáló programok, a vállalkozói együttműködések ösztönzése érdekében a virtuális piacterek, kataszterek működtetése, cégdiagnosztika, fejlesztési tervek elkészítése, üzleti partnerkeresés, klaszterekkel való együttműködés, képzési, mentorálási szolgáltatások nyújtása és a generációváltás elősegítése.
Az IFKA a hazai gazdaságfejlesztési ökoszisztéma szereplőivel szoros együttműködésben hajtja végre feladatait, ennek érdekében 2023 júniusában már két stratégiai együttműködési megállapodást is kötött, illetve partnerségre lépett a KAVOSZ Zrt.-vel (KAVOSZ), valamint a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ).
Az államtitkár hozzátette, hogy a kormány gazdaságfejlesztési programjai már eddig is – mint a Széchenyi Kártya Program és a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram – jelentős mértékben, nagyságrendileg 1,2 százalékponttal járulnak hozzá a gazdasági növekedéshez, és a munkahelyek megőrzéséhez – olvasható a közleményben.
forrás: magyarhirlap.hu
Kapcsolódó cikkek
A LIGA Szakszervezetek és a Munkástanácsok Országos Szövetségének álláspontja a minimálbér-tárgyalásokkal összefüggésben
2023. november 09. 14:40
A két szakszervezeti szövetség azt szorgalmazza, hogy a kötelező legkisebb munkabér 266 ezer forintra (15%-os emelés), míg a garantált bérminimum 326 ezerre (10%-os emelés) emelkedjen december elsejétől.
Eldőlhetett a garantált bérminimum sorsa, amelyet már a kormány is megtartana
2024. október 21. 18:38
Kedden (okt.22.) mennek Nagy Márton nemzetgazdasági miniszterhez a munkaadói és szakszervezeti oldal képviselői, ahol sok minden szóba kerülhet, ám a szakmunkás-minimálbér sorsa egyre kevésbé lóg a levegőben. Információink szerint a kormány is inkább megtartaná a 2007 óta meglévő garantált bérminimumot, így jó eséllyel 2027 után is maradhat a kettős elemű magyar minimumbérrendszer.