Változtak az állami földek bérbeadási szabályai

2013. augusztus 04. 18:16
A rendelet péntektől hatályos, így a már meghirdetett, de még nem értékelt pályázatokra is vonatkozik.
Változtak az állami földek bérbeadási szabályai

A Nemzeti Földalapba tartozó, több földrészletből álló, de legalább 100 hektáros terület bérbeadási pályázatain több nyertest is lehet hirdetni, az értékelő bizottság javaslata szerinti megosztásban - az erről szóló kormányrendelet a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

A 2010-es kormányrendeletet módosító jogszabály szerint a pályázók figyelmét már a kiírásban fel kell hívni a több nyertes lehetőségére, a pályázónak pedig alá kell írnia azt a nyilatkozatot, amelyben ezt tudomásul veszi.

A bírálatnál első helyre kerül az összességében legelőnyösebb ajánlatott tett pályázó, majd nyertessé nyilváníthatók azok is, akik hozzá képest 10 százalékkal kevesebb pontszámot értek el.

A nyertesek száma a bérbe adandó terület nagyságától függ: az első számú nyertesen túl, 100-150 hektár között további egy, 150-200 hektár között kettő, 200-250 hektár között három, afelett pedig további négy pályázó nyilvánítható nyertesnek.

A sorrend a pontszám alapján alakul ki, a föld felosztására közöttük az értékelő bizottság tesz javaslatot, a nyertesekkel egy okiratban köti meg a bérleti szerződést a Nemzeti Földalap azzal, hogy őket együttműködésre kötelezi.

 

Kapcsolódó cikkek

Sikeres licit után meghurcolták a gazdát

2016. február 23. 09:16
Minden földvásárlási szerződéshez hozzájárul a szakminiszter – tá­jékoztatott a Földművelésügyi Minisztérium sajtóosztálya. Így tehát sikeres a licitje annak a 852 hektár földnek is a Csongrád megyei Baks környékén, amely 1 milliárd 278 forintért kelt el az árveré­sen, noha a győztesek nem sokkal később ­olyan levelet kaptak, hogy semmis az eredmény.

A tejpiacon tapasztalt tisztességtelen forgalmazói magatartás miatt intézkedett a NÉBIH

2016. március 10. 08:56
A 1,5%-os zsírtartalmú UHT tejek értékesítése kapcsán a beszállítókkal szembeni tisztességtelen forgalmazói magatartást vizsgálta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH). Az akció az előállítók, a forgalmazók és kereskedők korrekt piaci viszonyának elemzésére irányult és elsősorban a beszállítók hátrányos megkülönböztetésének kiszűrését célozta.