Veszprém melletti illegális hulladéklerakó felszámolása

2021. április 26. 08:40
Utolsó szakaszába ért a Veszprém határában található illegális hulladéklerakó felszámolása. A VERGA Zrt. még 2020. őszén csatlakozott a "Tisztítsuk meg az Országot!" elnevezésű pályázat, I. ütemében az illegális hulladéklerakók felszámolásához.
Veszprém melletti illegális hulladéklerakó felszámolása

VERGA Zrt. még 2020. őszén csatlakozott a "Tisztítsuk meg az Országot!" elnevezésű pályázat, I. ütemében az illegális hulladéklerakók felszámolásához, mely során a használatában lévő Veszprém 01138 hrsz-ú ingatlanon található illegális lerakó megszüntetését tűzte ki célul. A pályázati forrásból és önerőből a hulladékmentesítés végéhez közeledve, a VERGA Zrt. 2021. április 23-án sajtótájékoztatót tartott a beavatkozással érintett helyszínen.

 

 

A sajtótájékoztatón részt vett Ovádi Péter miniszteri biztos és országgyűlési képviselő, aki köszönetet mondott a VERGA Zrt.-nek az elvégzett munkákért és elmondta, hogy a társadalomnak egyre nagyobb szerepet kell vállalnia saját környezetének megóvásában, valamint az érintett helyszínhez hasonló illegális lerakók kialakulásának megakadályozásában. Éppen ezért a kormány a jövőben is szigorúan fog fellépni az illegálisan hulladékot elhelyezőkkel szemben, amely akár szabadságvesztést is vonhat maga után.

 

 

Porga Gyula Veszprém városának polgármestere elmondta, hogy Veszprém- megyében egyre nagyobb a civil összefogás, melynek köszönhetően gyakrabban zajlanak önkéntes hulladékgyűjtő akciók megyeszerte. Polgármester úr köszönetét fejezte ki a VERGA Zrt.-nek, hogy a Társaság évek óta aktív részvételével példát mutat környezetünk megóvásában, tisztántartásában.

Oszlánszki Béla, a MH Bakony Harckiképző Központ Parancsnoka beszédében elmondta, hogy a Központi Lő- és Gyakorlótér szinte teljes területe NATURA 2000 besorolás alatt áll, ezért már a 80-as évek óta környezetvédelmi szabályoknak megfelelően folytatják tevékenységüket a lőtér teljes területén. Köszönetét fejezte ki a VERGA Zrt.-nek, a hosszú évek óta tartó szoros együttműködésért, valamint a korábbi években elvégzett, a mostanihoz hasonló felhagyott bányagödrökben kialakult illegális hulladéklerakók felszámolásáért.

Ugron Ákos Gábor, a VERGA Zrt. vezérigazgatója a projekt ismertetését követően elmondta, hogy a 2020. őszén megkezdett munkák mostanra az érintett NATURA 2000 besorolás alatt álló ingatlan teljes területére kiterjednek. A Központi Lő- és Gyakorlótér szélén található ingatlanon, még a rendszerváltást megelőzően, jórészt a szovjetek által létesített bányagödrökben a hosszú évek során több ezer m3 főként építési/bontási hulladék, aszfalt, használt gumiabroncs, azbeszt tartalmú építőanyag és egyéb hulladék került illegálisan elhelyezésre. A hulladékmentesítés először gépi és kézi erővel történő szelektálással kezdődik, melyet a megfelelő hulladéklerakóba beszállítás követ. A tavaly kezdődött munkák 20.000.000 Ft önerő bevonásával, míg a most áprilisban folytatódó hulladékmentesítés, a 2020/TMOP/0172 azonosító számon benyújtott pályázaton elnyert, 48.750.000 Ft összegű vissza nem térítendő állami támogatás keretében valósulhatnak meg. Vezérigazgató úr kiemelte, hogy a lőtér szinte teljes területén, akár csak az érintett ingatlanon, sajátos úgynevezett sziklagyep társulás található, mely természeti adottságainak köszönhetően, a rekultivációt követően ismételten kialakulhat a hulladéktól mentesített területeken.

Föld Napjához kapcsolódóan kiemelte a legfiatalabb generáció környezet tudatos nevelésének fontosságát is, melyre az Erdőgazdaság az Ajka melletti Hubertus Erdészeti Erdei Iskolájában a hozzájuk érkező gyermekek oktatásánál nagy hangsúlyt fektetnek.

Forrás: VERGA Zrt / www.fataj.hu

 

Kapcsolódó cikkek

Ez Magyarország legszebb útszakasza tavasszal

2019. április 03. 10:13
Lenyűgöző felvételeket készített a Credo Media a gyöngyöstarjáni vérszilva fasorról, amely a település értéktárában is szerepel.

Katasztrófa, ahogy világítunk: teljesen eltűnhet a csillagos égbolt Magyarországról?

2020. augusztus 05. 08:36
Az egyre erősődő mértékű fényszennyezés problémája messze túlmutat a csillagvizsgálás elé gördülő akadályokon: az élővilág egésze nem tudott hozzá alkalmazkodni, aminek hosszú távon súlyos következményei lehetnek.