Greenpeace: a kormány állítsa le a földeladás előkészületeit

2015. október 30. 10:29
A Greenpeace 2014. április 23-án demonstrált a Vidékfejlesztési Minisztérium előtt a kishantosi mintagazdaság elpusztítása ellen. A szétosztott kishantosi biovetőmagokból 2000 helyre jutott az országban.

A Greenpeace elítéli a szándékosan siettetett, valós társadalmi egyeztetés nélkül megindított állami földeladás tervét. A kormányzat érveivel szemben ugyanis a tervezett földeladás:

  •     Tovább rontja az ökológiai gazdálkodás amúgy is kritikus helyzetét.
  •     Natura 2000-es területeket is érint, ezért veszélyezteti a természetvédelmi területek állapotát.
  •     Megfosztja a kis- és családi gazdálkodókat a földhöz jutás valódi esélyétől.
  •     A társadalmi egyeztetés teljes hiányában zajlik, és az átláthatóság és a nyilvánosság védelme a tervezett földárveréseken sem lenne garantált.

 

További információk az alábbi linken olvashatók:

http://24.hu/fn/gazdasag/2015/10/26/greenpeace-a-kormany-allitsa-le-a-foldeladas-elokeszuleteit/

 

Forrás:

http://24.hu/

Kapcsolódó cikkek

Nagy István: Az uniós mezőgazdasági támogatások szinten tartására van szükség

2019. május 15. 08:33
A támogatások jelenlegi szintjének megőrzésére, megfelelő keretszabályokra, illetve egyszerű feltételekre van szükség az Európai Unió mezőgazdasági politikájában – jelentette ki Nagy István agrárminiszter kedden Brüsszelben.

A mezőgazdasági támogatások jövője az új közös agrárpolitikában: ezt lehet tudni

2021. március 22. 09:08
A termelőknek fel kell készülniük arra, hogy az átmeneti éveket követően, 2023-tól picit komplikáltabb lesz az új közös agrárpolitika rendszere - hangsúlyozta Papp Gergely, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) szakmai főigazgató-helyettese a Portfolio Agrár Klubon. A szakember emellett arról is beszélt, hogy mi az amit már most tudni lehet a 2021-2022-t követő KAP-ot érintő döntésekről, és mik azok, amelyekkel kapcsolatban még folynak a tárgyalások.