Hogyan használhatók az új technológiák a mezőgazdaságban?

2016. június 27. 09:09
A becslések szerint a Föld népessége 2050-re elérheti a 9,7 milliárd főt, így további mintegy 2,4 milliárd ember számára kell majd élelmiszert termelni. Ez a mezőgazdasági ágazatban is nagy kihívást jelent, amelyet a klímaváltozás káros hatásai is nehezítenek. Júniusban az EP állásfoglalást fogadott el arról, hogy segíthetik az új technológiák a fenntartható mezőgazdasági termelést. Anthea McIntyre (konzervatív-reformer, brit) élőben válaszolt a témában feltett kérdésekre Facebook-oldalunkon.

Az innováció és a technológiai fejlesztések eredményeit évek óta sikeresen alkalmazzák a mezőgazdaságban, elég, ha arra gondolunk, hogy a drónok segítenek a gazdáknak a növényvédelemben, a károk felmérésében, vagy akár a tápanyag-gazdálkodásban.

„Azért kell dolgoznunk, hogy minden gazda profitáljon a technológiai fejlesztésekből” - mondta Anthea McIntyre (konzervatív-reformer, brit), a téma parlamenti felelőse, aki élőben válaszolt a Facebook-oldalunkon feltett kérdésekre.

Az EP-képviselő szerint ennek egyik fontos feltétele, hogy hidat teremtsenek a gazdák és a kutatók, fejlesztők között: „Szeretném látni, hogy a gazdákat bevonják a fejlesztésekbe, nemcsak hogy profitálnak azokból, de segítenek is és megosztják a problémáikat. Nem minden a laboratóriumokban történik”.

Anthea McIntyre hangsúlyozta, hogy a helyes vízgazdálkodásra kiemelt figyelmet kell fordítani: „Ijesztő, hogy a világon a vízfogyasztás 70 százaléka a mezőgazdasági ágazatban történik. (...) Először is, javítanunk kell a növények termesztésének módját, hogy kevesebb vizet igényeljenek, illetve meg kell vizsgálnunk az öntözési technikákat is”.

„Számos olyan technika áll rendelkezésünkre, amelyet az emberek szívesen használnának, ha megértenék, hogyan működik. Széles körben kell megvitatnunk a kérdést, hogy felkészüljünk az újításokra és lássuk, hogyan profitálhatunk belőlük. Ugyanakkor az előnyök mellett figyelnünk kell a kockázatokra is” - mondta az EP-képviselő.


Az interjút Facebook-oldalunkon lehet megtekinteni, ahol értesítést is lehet kérni a következő interjúkról.

Forrás: hirek.elelmiszerklub.hu / Európai Parlament

Kapcsolódó cikkek

Tele van a Pilis málnával és szederrel, napi két kilót szedhetünk ingyen az erdei gyümölcsökből

2018. július 23. 14:02
A Pilisi Parkerdő magasabban fekvő területein rekordmennyiségű erdei gyümölcs termett az idei évben. A természetjárók június-július fordulóján rég nem látott tömegű málnával találkozhattak a Dobogókő környéki erdőkben, a parkerdő munkatársai szerint augusztusra rekordnak számító szedertermés is várható. A Pilisbe indulóknak tehát érdemes figyelniük a gyümölcsök érésére, és kosarat, vagy egy kisebb dobozt vinni a túrára, amibe napi két kilónyi bogyót kedvükre szüretelhetnek

Cafeteria 2019: nem tud lesújtani a kormány - megjött a magyarázat

2018. október 10. 07:35
Jövőre megszűnik a legelterjedtebb cafeteriaelemek adókedvezménye, ám a munkáltatók széles köre mégis megtartja, sőt növeli a juttatások keretét - derült ki az Edenred háttérbeszélgetésen. Nehéz megfogni, hogy mégis miért nagy e bónuszok vonzereje a munkahelyeken: a legegyszerűbb magyarázat szerint a munkavállalók "szeretik" őket. Nem mindegy azonban, hogy milyen körülmények között kapják.