Hogyan jussunk támogatáshoz? - Itt az új kézikönyv
A közvetlen támogatásokról szóló információs kiadvány a Közös Agrárpolitika (KAP) megújítása miatt vált szükségessé – szögezi le közleményében a NAK. Az uniós reform nyomán ugyanis 2015-től jelentősen átalakult a közvetlen támogatások rendszere. Az olyan régi támogatási jogcímek feltételei, mint például a területalapú támogatás (SAPS) vagy a termeléshez kötött támogatás, alapjaiban változtak meg. Emellett új jogcímek is megjelentek, amelyeknek egy része kötelező érvényű. Ezek közé tartozik a zöldítés, de újonnan, választható elemként került a rendszerbe a fiatal mezőgazdasági termelők támogatása vagy a kistermelői támogatási rendszer is.
A kamara szerint a szankciók elkerülése és a támogatási lehetőségek kihasználása érdekében a gazdák számára is fontos a jogcímek feltételrendszerének részletes megismerése. A kézikönyv azzal a céllal készült, hogy segítse a közvetlen támogatást igénylő gazdálkodókat az átállásban, az egyes jogcímek céljának és feltételrendszerének megismerésében. A kiadvány mintegy 50 ezer példányban készül, nyomtatott formában afalugazdász irodákban érhető el, a NAK portáljáról pedig elektronikusan tölthető le.
http://www.nak.hu/kiadvanyok/kiadvanyok/540-kozvetlen-tamogatasok-kezikonyv
Forrás: agrarszektor.hu
Kapcsolódó cikkek
Újabb százmilliárdok: április 7-től adhatók be a kérelmek
Módosult a Mezőgazdasági termékek értéknövelése és erőforrás-hatékonyságának elősegítése a feldolgozásban című felhívás
Tartalmi módosítás a pályázati dokumentáció szöveges részében, a Felhívás 4.1.3. pontjában, a kollektív beruházás előírásainak tekintetében történt, továbbá a Felhívás 4.2 pontja pontosításra került.
Módosult a felhívás 3. és 4. számú melléklete. A 3. számú mellékleten belül a következő fogalmak módosultak: kapcsolódó vállalkozás, kisvállalkozás, konzorcium, megvalósítási hely, mikrovállalkozás, termelői csoport, termelői szervezet, új technológia, új termék, Ügyfél-nyilvántartási rendszer.