Miniszteri díjakat és okleveleket adtak át a Termelői Közösségek Napján

2023. december 08. 14:53
A HÍR program elindításának 25. jubileumi évében 3 pályázó 5 terméke nyerte el a HÍR védjegyhasználat jogát, velük együtt 216-re nőtt a HÍR védjegyes termékek száma. A Böszörményi diós zsák, Böszörményi mágnás pite és a Lekváros kölesmálé, valamint a Böszörményi slambuc, továbbá a Mendei cirkos kalács is megkapta a védjegyhasználat jogát a Termelői Közösségek Napján.
Miniszteri díjakat és okleveleket adtak át a Termelői Közösségek Napján
A Közös Agrárpolitika a hagyományos és tájjellegű termékekkel foglalkozó termelők, előállítók és az értéklánc valamennyi szereplője közötti erősödő együttműködést támogatja. Ehhez kapcsolódóan a 2024-ben megnyíló pályázati forrás a termelők együttműködéséhez, a termékleírás elkészítéséhez kapcsolódó költségeik finanszírozásában nyújt majd segítséget és a hagyományos és tájjellegű termékekkel foglalkozók közötti együttműködés megerősödését fogja eredményezni.
Kelt tészták, sütemények – Oldal 9 – Gasztroangyal | Magyarország finom.
Böszörményi diós zsák
 
Az Agrárminisztérium célkitűzése, hogy az agrárgazdaság területén a termelői közösségek egyre több földrajzi árujelzős termékre nyújtsanak be oltalom iránti kérelmet, éljenek az oltalom nyújtotta lehetőségekkel és élvezzék azok előnyeit.
Fahéjas cirkos kalács - ÍZŐRZŐK
Mendei cirkos kalács
 
Az Agrárminisztérium a Földrajzi Árujelzők Programja keretében szakmai segítséget nyújt a termelői csoportosulásoknak termékleírásaik elkészítéséhez és kérelmeik benyújtásához.
Katalin konyhája: Gyümölcsös-túrós kölesmálé
Lekváros kölesmálé
 
A Földrajzi Árujelzők Program eredményeként idén már 87-re emelkedett az uniós oltalom alatt álló földrajzi árujelzős magyar agrártermékek száma, az elmúlt egy évben a Keleméri bárányhús, a Szabolcsi alma és a Lajta sajt, továbbá három regionális pálinka: a Borzag pálinka, a Sárréti kökénypálinka és a Nagykörűi cseresznyepálinka részesült uniós oltalomban.
A „Hagyományok-Ízek-Régiók” elnevezésű programot az Agrárminisztérium 1998-ban indította el, azzal a céllal, hogy az unió EUROTERROIRS programjához csatlakozva létrehozza Magyarország hagyományos és tájjellegű mezőgazdasági termékeinek gyűjteményét. A HÍR programot az Agrárminisztérium a Földrajzi Árujelzők Program előiskolájaként működteti. A pályázaton hagyományos és tájjellegű termékekkel lehet részt venni.
Az ünnepségen a „Közösségi Díj a Hagyományos Termékekért” (KDHT) miniszteri díjpályázat első-három helyezettje miniszteri díjban és elismerő oklevélben részesült, míg a Földrajzi Árujelzők és a HÍR programok sikeréhez nagyban hozzájáruló, továbbá az OMÉK keretében végzett kiemelkedő közösségi marketing-kommunikációs tevékenységéért 8 szakember Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át.
 
forrás: agrotrend.hu / AM Sajtóiroda

Kapcsolódó cikkek

Zöld lámpa a génszerkesztett növényeknek Európában?

2023. június 27. 17:12
Az Európai Bizottság az új géntechnológiákra vonatkozó lazább szabályozást készít elő.
 
Az Európai Unió jelenleg szigorúan szabályozza a génmódosított növények termesztését és az új GMO-k engedélyeztetését. Egy GMO-növényt csak komoly procedúra után lehet termeszteni az EU területén. Az eljárás során az uniós hatóságok megvizsgálják a környezetre és az egészségre gyakorolt lehetséges hatásokat. Ha mindent rendben találnak, akkor az adott növényfajta megkapja az engedélyt a forgalmazásra és a termesztésre is az EU egész terültére. Az uniós engedélyt ugyanakkor felülírhatják a tagállami szabályok, ennek köszönhetően Magyarország az alaptörvényben tilthatja a génmódosított növények termesztését.

A LEGVERSENYKÉPESEBB ÁGAZATOK KÖZÖTT A BAROMFIÁGAZAT

2024. május 17. 14:15
Közvetlen és nemzeti támogatásokkal, állatjóléti támogatásokkal, átmeneti támogatásokkal, valamint a vidékfejlesztési programokból származó támogatásokkal segítjük a baromfiágazatot - mondta Nagy István agrárminiszter május 16.-án csütörtökön, Budapesten a Baromfi Világnap alkalmából megtartott konferencián.