Szijjártó Péter kitüntette a Denso magyar leányvállalatának japán vezetőjét

2019. november 06. 14:43
A Magyar Érdemrend lovagkeresztje (polgári tagozat) kitüntetést adta át Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Tokióban Takeucsi Kacuhikónak, a Denso Corporation dízelinjektorokat gyártó üzletága vezető tisztségviselőjének.
 
Szijjártó Péter kitüntette a Denso magyar leányvállalatának japán vezetőjét
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (j) átadja a Magyar érdemrend lovagkeresztje kitüntetést Takeucsi Kacuhikónak, a Denso Corporation vezető tisztségviselőjének Tokióban
Fotó: MTI/KKM/Borsos Mátyás

A külügyminiszter megköszönte Takeucsi Kacuhikónak és a Densónak a hazánkba fektetett bizalmat, melynek köszönhetően Magyarország bizonyíthatta, hogy világszínvonalú termékeket képes előállítani.

Köszöntőjében a miniszter hangsúlyozta: a világgazdaság és a világpolitika soha olyan gyorsan és mélyrehatóan még nem változott, mint most, s ezeknek a változásoknak a tempóját legalább annyira diktálják Keletről, mint Nyugatról. A Kelet szerepe ráadásul az elmúlt években egyre növekedett a világgazdasági és világpolitikai változások alakításában. Míg globálisan néhány évvel ezelőtt a beruházások mintegy 70 százaléka Nyugatról érkezett, mára ez 40 százalékra csökkent, a Keletről származó beruházások pedig meghaladták a nyugatiak mértékét.

Szijjártó Péter szerint a nagy keleti beruházók szerepe a magyar gazdaságban is egyre nő. Hazánkban az elmúlt négy év során a Keletről érkező beruházások 22 százalékkal növekedtek - mondta. A magyarokat korábban gyakran emlegették úgy, mint a legkeletibb nyugatiak, illetve a legnyugatibb keletiek - fogalmazott a tárcavezető.

Kifejtette: ez a minősítés régen lenézésről árulkodott, mára azonban dicséretnek számít, hiszen a világ gazdaságát átalakító, és a siker zálogának számító legújabb technológiák szintén egyre nagyobb mértékben származnak Keletről.

A miniszter rámutatott: Magyarország a keleti nyitás politikáján keresztül kapcsolódott be a keleti beruházásokért és technológiáért folytatott versenybe. A Densóról szólva elmondta: a világ harmadik legnagyobb autóipari beszállítójaként a legmodernebb technológiát hozta el Magyarországra. A cég nélkül a magyar autóipar nem tudta volna elfoglalni vezető pozícióját Európában - húzta alá.

Takeucsi Kacuhiko nagy megtiszteltetésnek nevezte a kitüntetést, beszédében pedig felidézte azt, hogy mennyit fejlődött Székesfehérvár és Magyarország azóta, hogy a Denso 22 éve megalapította ott leányvállalatát. Megköszönte továbbá a magyar kormány aktív támogatását a gyár bővítésében.

A Denso Gyártó Magyarország Kft.-t 1997-ben alapították Székesfehérváron, Takeucsi pedig a vállalat japán központjában azóta felel a cég magyarországi tevékenységéért, aktívan támogatva a gyár bővülését. A cég mára a legtöbb, több mint 4000 munkavállalót foglalkoztató, volumenét tekintve az egyik legnagyobb japán beruházó lett Magyarországon. Az autóipari tevékenységen és gyártáson túl aktív szerepet tölt be Székesfehérvár és a térség fejlesztésében, egyebek mellett az oktatás támogatásán és a duális képzési rendszeren keresztül.

 

magyarhirlap.hu

Kapcsolódó cikkek

Munkaszüneti napok 2020

2019. november 13. 07:49
2020-ban két áthelyezett munkanap lesz, három négynapos és három háromnapos hosszú hétvége, valamint új év szerdára esik, így rögtön év elején lesz egy pihenőnap hét közepén. Viszont jövőre számos ünnepnap, így március 15 és november 1 is hétvégére esik.

Már tesztelik a 4 napos munkahetet: tényleg egyre közelebb vagyunk hozzá?

2021. február 10. 09:13
A tömeges home office időszaka, és az abból levont tapasztalatok sok vezetőt elgondolkoztattak. Lehet, hogy ideje változtatni végre? A hagyományos 9-től 5-ig, heti öt napban struktúrához már senki nem akar visszatérni, hiszen a kényszerhelyzet alatt mindenki bizonyította, hogy ha kell, és a körülmények ezt lehetővé teszik, otthonról is tud dolgozni. Mi jön ezután? Úgy tűnik alapvetően két irányzat emelkedik ki a csatazajból ezekben a percekben, egyik közülük a négynapos munkahét, de egyelőre fogalmunk sincs, melyik válhat elterjedtté.