Változás a SZÉP Kártyánál, a koronavírus miatt lépett a kormány

2020. április 14. 07:55
A SZÉP Kártyákat érintő módosítások jelentek meg a Magyar Közlönyben. A veszélyhelyzetet követő 60 napig könnyítést kapnak a kártyabirtokosok, de élelmiszer vásárlására továbbra sem lehet felhasználni a kártyákat.

A veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig a  pénzforgalmi szolgáltató a  Széchenyi Pihenő Kártya juttatásként átutalt, fel nem használt pénzeszköz erejéig és annak terhére a munkavállalóval szemben díjat nem számíthat fel – olvasható a rendeletben.

A pénzforgalmi szolgáltatónak a veszélyhelyzet megszűnését követő 15 napon belül tájékoztatnia kell a kártyabirtokost arról, hogy a veszélyhelyzet megszűnését követő 61. naptól kezdve milyen mértékű díjat számít fel a  fel nem használt pénzeszközre.

A Magyar Szakszervezeti Szövetség a fentieken túl azt is javasolta, hogy élelmiszert lehessen vásárolni Széchenyi Pihenőkártyán megmaradt szállás vagy szabadidős keretből is úgy, hogy azt átvezetik a vendéglátás alszámlára, s így a felhasználást sem adó sem tranzakciós díj nem terheli a veszélyhelyzet idején, de legalább 2020. augusztus 31-ig, erről azonban egyelőre nem rendelkezett a kormány.

portfolio.hu

Kapcsolódó cikkek

Nagypénteki ámokfutás

2020. április 17. 09:34
Április 10-én megjelent egy rövid jogszabály, amely jelentős elmozdulást hozott a munkahelyi szintű erőviszonyok terén. Az új regula ugyanis megengedi, hogy a cégek egyoldalúan – a dolgozók beleegyezése nélkül - elrendelhessék a 24 hónapos munkaidőkeret alkalmazását. Az intézkedés bevezetéséhez nincs szükség kollektív szerződésre, így a jelenlegi hat havi munkáltatói szabad rendelkezési jog egyezkedés és egyetértés nélkül is huszonnégy havira bővíthető. Az új jogi norma érvényes – munkaidőre vonatkozó –, munkahelyi szintű kollektív szerződéseket is felülírhat, ezáltal a korábbinál is kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetnek az alkalmazottak.

Balatoni körkép: Nem mi vagyunk drágák, ti kerestek keveset!

2022. június 01. 10:10
Körbejártuk a balatoni vendéglátóegységeket, kezdve Lellétől, Szemesen át az északi partig, Tihanyig, Füredig és Csopakig. A tanulság? Bródyval szólva: a helyzet jó – de nem reménytelen. A nettó 800 ezer forintos fizetések ugyan – minden híreszteléssel ellentétben – nem jellemzők, a választóvonal az idényüzletek és az egész évben nyitva tartó éttermek között húzódik. Ami tény: az árak emelkednek, de a kocsmárosok egyelőre még nem hárítják át a vevőre az alapanyagok drasztikus drágulását. A kulcsszó az egyelőre.