Magyarországon lesz a 2021-es precíziós gazdálkodási konferencia

2019. július 19. 09:22
Az elmúlt évek egyik legizgalmasabb mezőgazdasági szakterülete a high-tech megoldásokra épülő „precíziós gazdálkodás”. Ezért is óriási siker, hogy a terület legfontosabb európai, tudományos eseményének legközelebb Magyarország ad otthont – olyan új témákkal mint a Big Data elemzése öntanuló szoftverekkel.

A néhány hete a franciaországi Montpellier-ben megtartott 12. Európai Precíziós Gazdálkodási Konferencián hivatalosan is bejelentették, hogy a soron következő eseményt Magyarország rendezi meg 2021. július 19. és 22. között. Mindez két szempontból is hatalmas lehetőséget jelent: egyrészt tovább erősíti a helyspecifikus gazdálkodás hazai elterjedését, másrészt a szakmai konferencia és gyakorlati bemutató révén a mezőgazdaság új, digitális irányait kutató szakemberek megismerhetik régiónk adottságait és új kapcsolatokat alakíthatnak ki a helyi szakemberekkel.

A helyspecifikus gazdálkodás pedig kiemelten fontos nemzetgazdasági szempontból is, mert a digitális technológiák kulcsszerepet játszanak abban, hogy a gazdálkodók megfeleljenek a klímaváltozás, a fenntarthatóság és a versenyképesség kihívásainak.

A 2021-es konferencia rendezési jogáról szóló, a hazai PREGA-konferenciák tapasztalatain alapuló pályázatot a Magyarországi Precíziós Gazdálkodási Egyesület képviseletében dr. Milics Gábor és Bolyki Bence nyújtotta be a konferencia programbizottságának. Az Agrárminisztérium, illetve a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara már előzetesen szakmai támogatásáról biztosította és üdvözölte az európai konferencia megszervezését – ezzel is hangsúlyozva a nemzetközi rendezvény jelentőségét. A tárgyalások végén egyhangú szavazással választották Magyarországot a 2021-es helyszínnek. A rendezvény így nem csak a magyar kutatók, de a közép-kelet európai  térség szakemberei számára is könnyen elérhető lesz. Az idei esemény alapján több száz kutató, professzor, illetve PhD-hallgató érkezésére lehet számítani különböző kutatóintézetekből és agráregyetemekről.

– Büszkék vagyunk arra, hogy Magyarországot egy ilyen rangos szervezet méltónak találja a konferencia megszervezésére. A nemzetközi szervezet vezetősége személyes látogatásokon győződött meg róla korábban, hogy képesek vagyunk európai színvonalú agrárszakmai rendezvények szervezésére – mondta Bolyki Bence, a szervezőbizottság társelnöke.

Dr. Milics Gábor kiemelte az idei konferencia tartalmasságát és magas szakmai színvonalát: a 124 előadást 270 benyújtott tudományos cikkből választották ki. 2021-ben új témaként több előadás is foglalkozik majd a klímaváltozás hatásait követő új termelési technológiákkal és a digitalizáció során keletkező hatalmas adatbázisokat (Big Data) algoritmusokkal elemző, öntanuló szoftverekkel. További újdonság, hogy a 2021-es konferencia a V4-tagországokat kiemelt vendégországokként hívja meg. Mindezek jegyében – előeseményként – rendezik meg a szervezők a 2020 februári, hatodik PREGA Konferenciát.


(forrás: MPGE)

nak.hu

Kapcsolódó cikkek

Így nyeli le a béremeléseket a horrordrágulás: csúnya hónapok várhatnak a magyar dolgozókra

2022. augusztus 11. 13:25
Júliusban 11,7% volt a drágulás mértéke 2021 azonos hónapjához képest, és könnyen lehet, hogy éves szinten is kétszámjegyű lesz az infláció idén. Ugyan az év elején több területen voltak jelentős béremelések, azonban ezek nagy részét elviszi a drágulás, így lényegében már nyárra veszíthetnek a fizetések reálértékükből. Mit tudnak tenni a mukáltatók ebben a helyzetben, van-e lehetőségük kiegészítő emelésre? A Pénzcentrum most a legnagyobb hazai munkaadókat kérdezte arról, hogy birkóznak meg az inflációs nyomással.

Hangulat, szív, egység

2018. november 07. 09:04
Közös demonstráción tiltakoztak a konföderációk tagszervezetei a januárban hatályba lépő törvény ellen