Innovatív mezőgazdasági technológiák és agrárdigitalizáció a 21. Mostari Nemzetközi Gazdasági Vásáron

2018. április 16. 10:21
Tóth Katalin, a Földművelésügyi Minisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára képviselte hazánkat a 21. Mostari Nemzetközi Gazdasági Vásár megnyitóján, mely a nyugat-balkáni régió egyik legjelentősebb multiszektorális kiállítása. Az április 10. és 14. között megrendezett eseményen számos hazai vállalkozás mutatta be termékeit a magyar standon. 

Az idei eseményen a szervezők kiemelt figyelmet fordítottak a legmodernebb agrár-gépipari berendezések és az agrárdigitalizáció területén elért eredmények bemutatására. A vásáron a 16+1 néven ismert együttműködéshez tartozó országok (Kína, valamint Közép- és Kelet-Európa 16 állama) küldöttei is részt vesznek, hogy tapasztalatokat cseréljenek a mezőgazdaság jelenlegi helyzetéről, valamint a takarékos, gazdaságosabb termelést biztosító, legkorszerűbb technológiai megoldásokról.

A technológiai innovációk bemutatásán túl a Mezőgazdasági Berendezések és Befektetések Vására 16+1 címet viselő rendezvény hozzájárul a résztvevő országok gazdasági kapcsolatainak erősítéséhez, beleértve a dinamikusan fejlődő kínai-magyar együttműködést is. A megnyitó ünnepségen az eseménynek otthont adó Bosznia-Hercegovinát Mirko Šarović külkereskedelmi és gazdasági miniszter, Kínát pedig Huo Yuzhen nagykövet asszony képviselte. A rendezvény hivatalos megnyitóját követően Tóth Katalin látogatást tett a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. (MNKH) kiállítóstandjánál. Az MNKH – Kínához hasonlóan – nagy potenciált lát a régióban, melynek eredményeként 2017 tavaszán megnyitotta szarajevói kereskedőházát.

A 16+1-es kooperáció formálisan 2012-ben jött létre az első, Varsóban megrendezett kormányfői csúcstalálkozó alkalmával. Tagja Kína mellett 11 EU-tagállam: Bulgária, Csehország, Észtország, Horvátország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Szlovákia, Szlovénia, Románia, továbbá 5 nyugat-balkáni ország: Albánia, Bosznia-Hercegovina, Macedónia, Montenegró és Szerbia.

kormany.hu

Kapcsolódó cikkek

Magyarországra is érkezett fipronillal szennyezett tojás és tojástermék

2017. augusztus 16. 10:28
A RASFF rendszeren ma délután érkezett információk alapján Magyarországra is szállítottak fipronillal szennyezett tojást tartalmazó élelmiszert. A Tamago Ei-Omelett-Block nevű fagyasztott, félkész termékből egy budapesti vállalkozáshoz szállítottak. A NÉBIH haladéktalanul felvette a kapcsolatot az érintett céggel, aki megtette a szükséges intézkedéseket. A hatóság elrendelte az érintett tétel forgalomból történő kivonását. A NÉBIH laboratóriumában folyamatosan zajlanak a hazai célellenőrzéshez kapcsolódó vizsgálatok. A hivatal szakemberei 4 tételben találtak nyomokban kimutatható, de a megengedett értéket nem meghaladó, így az egészséget nem veszélyeztető mennyiségben fipronilt. Az érintett tételeket a hatóság zárolja és megteszi a szükséges intézkedéseket.

Nem éri meg haraggal elválni a dolgozóktól - elbocsátottnak lenni HR-esként

2018. április 16. 15:08
Egy outplacement program akkor éri el célját, ha megvédi a cég hírnevét, azaz a munkáltatói márkát, de elősegítheti a munkajogi perek elkerülését is. Fontos kérdés, hogy élik meg az érintettek? Ők vajon tényleg érzik-e a szervezet támogatását, valós segítséget ad-e nekik a program? A témában egy olyan érintettet kérdeztünk, aki HR-esként élte át a leépítést. Mit tanulhat egy cég a tapasztalataiból? Az outplacementről testközelből, HR-es szemmel.